Můj příběh…

Dnes bydlíme v našem vysněném venkovském domě s velkou zahradou, jejíž součástí je ovocný sad. Chováme zvířata, budujeme permakulturní zahradu. A já se věnuji renovacím starého nábytku.

O budování našeho domu a bydlení na venkově vedu blog na Instagramu, který má přes 16 tisíc sledujících.

Tato forma online sdílení mi otevřela spoustu nových možností a dostala jsem se díky ní k velmi zajímavé práci a inspirativním lidem.

Vzpomínám na ten pocit, když mě oslovila Martina Svadbíková, majitelka firmy Bella Rose, jestli bych pro ně nenapsala rozhovor a neposkytla fotky našeho bydlení. Myslela jsem, že je to vtip. Nevěřila jsem, že naše životní cesta by někoho mohla zajímat a už vůbec ne zarezonovat s takto uznávanou firmou.

A pak se doslova rozjel vlak...

 

Stala jsem se například Biano blogerkou a také Ambasadorkou knižního nakladatelství Smartpress.

A po nějaké době přišla úžasná nabídka z časopisu Krásný rok, který o nás otiskl celých 12 stran ve svém listopadovém čísle 2020.

Následoval článek pro Marianne bydlení, nabídka z televize a po nějakém čase jsem začala točit video recepty pro bylinkový ráj Sonnentor. Což je pro mě obrovský osobní úspěch.

Ale vždycky to tak růžové nebylo…

Žili jsme s dětmi v panelovém domě. V té době mě na Instagramu sledovalo sotva 150 lidí a já snila o tom, že jich třeba jednou bude 1000. 

Moc dobře si pamatuji, že stavba domu a starosti s ní spojené nás málem stály zdraví a možná i manželství. Cesta to byla opravdu dlouhá a trnitá.

Vysnila jsem si dům ve venkovském stylu. Naše modrá okna a letní kuchyně z cihel byla trnem v oku nejednomu řemeslníkovi. A co hůř, někdy i vlastní rodině.

Na stavbě jsem jako stavební dozor trávila veškerý čas a občas jsem odcházela se slzami v očích, prochlazená na kost. Ale měla jsem představu, které jsem se nehodlala vzdát. Manžel byl od rána do večera v práci a děti jezdily na stavbu se mnou, nebo byly u babičky.

Nedostatek peněz a mizerná nabídka nábytku ve starém stylu mě dovedly k renovacím a vlastní tvorbě.

Dřevěné modré dveře jsem si vyhlídla na Pinterestu a po dlouhém, neúspěšném hledání na českém trhu jsem je nakonec navrhla sama a nechala vyrobit místním truhlářem.

 

Ano, moderní dům a sériová výroba by byla lehčí volba, ale to bychom prostě nebyli my.:)

Moji rodiče se v té době rozváděli. A  po absolutním fiasku s projektantem, který nás zdržel o celého půl roku a následné výpovědi stavební firmy, se nám v den plánovaného začátku stavby zhroutil svět.

Seděla jsem uprostřed 10 let opuštěného, zanedbaného sadu, dívala se na trosky z demolice původního domu a neměla jsem sílu vstát.

Bylo to doslova období temna. Ale zvládli jsme to a hodně nás to naučilo…

Po nastěhování do našeho domečku snů jsem měla čas přemýšlet nad tím, čemu se chci v budoucnu věnovat a co mě baví. V té době jsem objevila vášeň k šetrnému pěstování zeleniny, chovu zvířat a zpracování vlastní úrody.

 

Věřím, že zahrada je zrcadlem vlastní duše.

A CO DÁL?

Dál se to vykrystalizovalo samo, hlavně díky fanouškům na Instagramu. Obrovská podpora a zájem o náš domov a moje tvoření byly jako motor, co mě hnal dál.

Najednou mi přicházelo čím dál víc dotazů ohledně zahrady a renovací. Proto jsem absolvovala několik školení na barvení nábytku. A přečetla spousty knih a webů o zahradě.

A zároveň díky přicházejícím spolupracím jako blogerka a  influencerka jsem cítila potřebu zlepšovat se také ve fotografování a marketingu. Investovala jsem do vybavení potřebného k prezentaci.

Pamatuju si, že jsem za něj utratila své poslední peníze a zbytek měsíce jsem neměla doslova ani korunu.

Na kurzy jsem si musela dokonce peníze půjčit.  Ale to jsem celá já, když se pro něco nadchnu, nevidím a neslyším.:)

A tak jsem se začala sebevzdělávat. Věnovala jsem tomu spoustu hodin, hlavně v noci, abych nebrala svým dětem čas strávený spolu a nezanedbávala manžela a domácnost. – Matky chápou…:)

Pokud Vás mé stránky nebo Instagram inspirují k tomu něco tvořit, vyrobit si dekoraci, zasadit strom, nebo dát život starému nábytku… 

Splňuje Bydlíme v sadu to, po čem jsem toužila.

BLOG 

Proto jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet dál, aby lidé nemuseli zbytečně ztrácet čas získáváním neucelených informací, svými strachy a otázkami. A mohli přejít rychleji ke svému kýženému výsledku.

Mojí vizí je kromě inspirování lidí skrze Instagram také pořádání workshopů přímo u nás  V SADU.

Moc se těším na setkání kreativních žen u tvoření něčeho krásného, co zkrášlí naše domovy a společné povídání u kávy při zpěvu ptáků.:)

Moc Vám děkuji za přízeň, díky Vašemu zájmu má Bydlíme v sadu smysl.

Doufám, že se Vám tu zalíbí natolik, abyste se sem pravidelně vraceli.

Nebo nakoukněte pod pokličku tady… 

 INSTAGRAMFACEBOOK

Kde jste nás mohli vidět

Inspirujte se