Byla to pro nás výzva...

Dnes již bydlíme v našem vysněném venkovském domě uprostřed starého ovocného sadu. Blízko Lednicko-valtického areálu. Chováme zvířata, budujeme přírodní zahradu. A já se věnuji renovaci starého nábytku. S manželem oba pocházíme z panelového bytu, takže koupit 10 let neobdělávaný sad a dům určený k demolici pro nás byla opravdu velká výzva.

Ano, takto to tady skutečně vypadalo.

Úpravy zahrady i částečnou demolici domu jsme prováděli sami. Peněz nebylo nazbyt, takže to pro nás bylo jediné možné řešení. Musím říct, že jsme se tady opravdu nadřeli. A naučili jsme se věci, o kterých by se nám v panelovém domě ani nesnilo. Víc o naší cestě k domečku snů píšu v mém příběhu.

Fotogalerie z příprav pozemku a krocení zahrady.:)

PŘED
Z jezírka zbyla po letech jen bažina, nebezpečná pro naše děti.
NYNÍ
A tak jsme na tomto místě vytvořili zákoutí se studnou a repasovanou pumpou.
Previous slide
Next slide

Naše zahrada asi po roce a půl práce

Tentýž pohled na dům, jen o 2 roky později.

Užitková zahrada

…tuto část už po třetí rozšiřuji. O vyvýšených záhonech jsem napsala eBook, stáhnout zdarma si jej můžete TADY.

Fotogalerie interiéru původního domu

Rekonstrukce koupelny

TADY můžete snadno najít doplňky v podobném stylu.

S láskou k venkovu...

V našem interiéru dominuje kombinace dřeva, cihel a kovu. Vsadili jsme na přírodní materiály a chceme, aby naše staročeská zahrada tvořila s domem jeden celek. 

Určitě tady najdete spoustu lapačů prachu, jak říká můj muž, ale podle mě jsou to právě ty maličkosti, které dělají domov domovem. A vytváří tu správnou atmosféru.

Baví mě recyklovat staré věci a vracet je tak zpět do života. 

Moje máma říká, že co je pro jednoho problém, je pro mě výzva. Díky tomu jsme si v našem domě velkou část nábytku i dekorací vyrobili sami. Například komodu do obýváku, noční stolky, botníky, police, kredenc nebo konstrukci šicího stroje, který slouží jako stolek. 

Na zahradě to pak byly např. modré vyvýšené záhony, loubí na růže nebo kurník s šindelovou střechou přestavěný z dětské postele. Největším projektem byla malebná letní kuchyně na terase. Navrhla jsem si ji sama a je celá z cihel původního domu. Doplnila jsem ji novými spotřebiči v retro stylu a keramickým dřezem. Je to taková kombinace starých kousků po našich babičkách a úlovků z bleších trhů. 

Miluju krásu starého a věci s příběhem. 

Kuchyně je ale plně funkční. Od jara do podzimu v ní vaříme, děláme marmelády a sirupy z vlastních bylinek. Trávíme tady večery u sklenky vína a sledujeme, jak v sadu zapadá slunce. Když se na podzim ochladí, terasa mi slouží k výrobě věnců a dalších dekorací.

Vánoce v letní kuchyni? 

Proč ne? : )